Чи законна перевірка наявності COVID-сертифіката: відповідь МОЗ

Перевірка наявності документа про вакцинацію від COVID-19 є законною, це не є розголошенням медичної таємниці.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.
Як пояснюють у МОЗ, згідно зі статтею 39-1 закону про основи законодавства України про охорону здоров’я, пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров’я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, отримані під час його медичного обстеження.

«Тобто медична таємниця містить звернення до лікаря чи діагноз, а в документах про вакцинацію цих відомостей немає», – зазначили у міністерстві.
У МОЗ стверджують, що правоохоронці під час перевірок дотримання карантинних правил можуть вимагати у громадян пред’явити COVID-сертифікат, не порушуючи при цьому закону.

У міністерстві нагадали, що норма про наявність документа про вакцинацію не поширюється на відвідування банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на будь-якому рівні епіднебезпеки. У цих закладах ніхто не може перевіряти у відвідувачів наявність документа про щеплення.
У МОЗ наголосили, що на червоному рівні епіднебезпеки працювати можуть лише ті громадські установи, де 100% персоналу та відвідувачів вакциновані або мають негативний тест на COVID-19 – отже, у них можна вимагати документи про вакцинацію.«У разі якщо відвідувачі таких закладів відмовляються їх надати, то підприємство має повне право відмовити у своїх послугах», – резюмували у МОЗ.Музыкальные Поздравления

МУЗЫКАЛЬНЫЕ ОТКРЫТКИ, ПОЗДРАВЛЕНИЯ, ПОЖЕЛАНИЯ НА ПРАЗДНИКИ И КАЖДЫЙ ДЕНЬ, НОВОСТИ,КУЛИНАРНЫЕ РЕЦЕПТЫ,ЮМОР,РАЗВЛЕЧЕНИЯ

Присоединяйся в соц.сетях

ПОДПИШИТЕСЬ НА НОВОСТИ

Ваш e-mail